Darujte plasmu a pomáhejte tak dvojnásobně!

Od roku 2020 je Cara Plasma váženým partnerem Nadačního fondu Kapka naděje. Za každého dárce věnuje fondu prostředky. V prvním roce spolupráce bude darovaná částka ve výši 350.000 Kč.

Počínaje rokem 2020 byl zahájen nový projekt O Kapku lepší Cara Plasma, který je opravdu mimořádný. Je postaven na základech dvojí pomoci. Dárci věnují plazmu, kterou společnost Cara Plasma v plné výši věnuje na výrobu nových léků a ročně navíc daruje Kapce naděje prostředky, za které nadační fond pořídí přístroje a vybavení do nemocnic v městech, kde Cara Plasma působí.

„Velmi nás těší, že se najde spousta lidí, kteří chtějí pomáhat a darují plazmu, která je velmi důležitá pro vývoj nových léků, které posléze mohou zachraňovat životy stejně, jako prostředky, které společnost Cara Plasma věnuje Kapce naděje. Věříme, že dárců bude přibývat.“ Doplňuje k projektu Jan Fischer, ředitel nadačního fondu.

Společnost Cara Plasma s.r.o. byla založena v dubnu 2013 jako rodinná česká firma, která vybudovala nejmodernější plazma centrum zaměřené na odběr krevní plazmy. Stala se součástí německého holdingu a nyní patří mezi TOP 10 v Evropě. Cílem Cara Plasmy je vybudovat více kvalitních odběrových míst, prohloubit povědomí o dárcovství a informovat veřejnost o možnosti pomáhat a zapojovat se nejen dárcovstvím krevní plazmy.

Od roku 2020 je Cara Plasma váženým partnerem Nadačního fondu Kapka naděje. Za každého dárce věnuje fondu prostředky. V prvním roce spolupráce bude darovaná částka ve výši 350.000 Kč. „Přestože odběr krevní plazmy, kterému se společnost Cara Plasma věnuje, vnímáme jako naše základní a velmi důležité poslání, snažíme se jít ještě dál a najít cesty, jak se více zapojit do dobročinných projektů, které dokáží pomoci přímo konkrétním lidem na konkrétních místech. Nadační fond Kapka naděje je nám svou filozofií a erudicí velmi blízký, proto jsem velmi rád, že se nám podařilo navázat spolupráci a velmi se těším na její prohlubování v následujících letech. Věřím, že naše společnost dokáže díky Kapce naděje přinést ještě více podpory a pomoci těm, kteří ji  potřebují.“ Dodává k projektu Petr Beneš, provozní ředitel.

Ve filosofii společnosti hraje hlavní roli kvalita a rodinné zázemí. Z toho důvodu klade Cara Plasma vysoký důraz na pohodlí svých dárců v průběhu celého procesu odběru krevní plazmy, pod dohledem kvalifikovaného personálu.

Aktuálně působí Cara Plasma v městech Praha, Brno, Břeclav a Jihlava. Darovanou částku Nadační fond Kapka naděje zdvojnásobí a prostředky využije na pořízení přístrojů a vybavení

  • Klinika popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, Praha
  • Klinika popálenin a plastické chirurgie ve Fakultní nemocnici Brno
  • Pediatrické oddělení Nemocnice Jihlava
  • Dětské oddělení Nemocnice Břeclav 

Více informací o společnosti Cara Plasma naleznete na www.caraplasma.cz