Spouštíme VLNU NADĚJE

Nadační fond Kapka naděje se zapojil do boje proti novému typu koronaviru covid-19 nebývalou mírou. Nadační fond se rozhodl šířit do nemocnic po celém Česku vlny naděje. Do té první investovala Kapka naděje za přispění štědrých sponzorů i individuálních dárců téměř 10 milionů korun!

Do boje s koronavirem se v posledních týdnech zapojil doslova celý národ. Plné ruce práce nemají jenom lékaři a sestřičky, ale i obyčejné švadleny, které usedly za své stroje a šijí tisíce látkových roušek. Pozadu nezůstali ale ani představitelé Nadačního fondu Kapka naděje. A ti se rozhodli pomáhat tam, kde je jim to přirozené. Investovali nejen nemalé peníze, ale hlavně čas a úsilí, aby zařídili urgentní potřeby lékařského vybavení a ochranné pomůcky, které rozvezou doslova po celé České republice.

Jak se můžete do sbírky zapojit? Přispět je možné velmi jednoduše. Přes platební bránu nadačního fondu www.kapkanadeje.cz nebo zasláním DMS ve tvaru DMS KAPKANADEJE 30, 60 nebo 90 na číslo 87 777.

Kromě více jak 31 000 respirátorů FFP2 a respiračních roušek KN 95 se podařily pořídit tři mobilní ultrazvukové plicní sondy Philips Lumify, stejné množství videolaryngoskopů s umístěnou kamerou a projekcí na displeji, které se využívají v případě obtížně intubovatelných pacientů, dále pak také šest velmi důležitých přístrojů pro plicní dechovou podporu AIRVO 2. Jeden z těchto přístrojů darovala Kapce naděje TV Nova a její seriál Ordinace v růžové zahradě 2.

“Během několika málo dní investovala Kapka naděje téměř deset milionu korun. Takto významná pomoc by se nám nepodařila bez podpory ve výši 2,5 mil. korun od našeho hlavního partnera společnosti Shell Czech Republic a.s. ve spolupráci s členy jejich věrnostního programu Shell ClubSmart, a speciálního daru od Jaroslav Beran Family Foundation, dlouholetého podporovatele Kapky naděje, který přispěl částkou milion korun. Zbytek financí alokoval Nadační fond Kapka naděje z prostředků určených na nákup přístrojového vybavení v roce 2020. K tomuto kroku jsme přistoupili s ohledem na vážnost pandemické situace a neodkladnost našeho zapojení,“ říká ředitel Nadačního fondu Kapka naděje Jan Fischer.

Zatímco respirátory budou rozdělené mezi 45 nemocnic po celé České republice, kde o jejich distribuci bude rozhodovat vedení nemocnice s podmínkou, že se nezapomene ani na pediatrii, plicní sondy Philips Lumify, videolaryngoskopy a nazální ventilátory poputují do FN Motol, kde léčí pacienti s nejtěžším průběhem tohoto onemocnění a během vysoce náročné péče o tyto nemocné je potřeba každá pomoc.

Přenosná ultrazvuková sonda Lumify o velikosti holicího strojku, komunikuje s OS Android v tabletu nebo mobilu. V kombinaci s pořizovanou plicní sondou je možné vyšetřit plíce pacienta na lůžku, při převozu do nemocnice nebo v domácím prostředí. Využitelné jsou i po skončení pandemie.

 “Jsem velice šťastná, že se nám za přispění našich partnerů podařilo v tak masivní míře přispět k vybavení lékařů přístroji a ochrannými pomůckami. Velmi si jejich práce vážím a přeji, abychom tuto nepříjemnou situaci přečkali co nejrychleji, neztráceli optimismus a nadále se pomáhali. V Kapce naděje připravujeme další vlnu naděje a věříme, že díky ní budeme moci pomáhat ještě více,“ vzkazuje Vendula Pizingerová.

 Tím ale VLNA NADĚJE nekončí. Již brzy se bude moci zapojit úplně každý a spustit tak další, třeba i větší vlnu naděje a pomoci. V těchto dnech je totiž každá i sebemenší pomoc důležitá a velmi cenná.

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.