Generální partner kapky naděje

Společnost Shell Czech Republic a.s. je dlouholetým generálním partnerem Nadačního fondu Kapka naděje. Děkujeme, že vás máme!

Členové věrnostního systému Shell ClubSmart mohou poukázat na konto Nadačního fondu 1 Kč za každý věnovaný ClubSmart bod. Získané prostředky jsou použity především na projekty zaměřené na podporu Českého registru dárců krvetvorných buněk při pražském IKEMu, který společnost Shell prostřednictvím Kapky naděje dlouhodobě podporuje.

V roce 2021 svěřila společnosti Shell a členové věrnostního systému Shell ClubSmart Nadačnímu fondu Kapka naděje rekordní částku 10 289 960 Kč. Prostředky byly investovány na podporu Českého registru dárců krvetvorných buněk při IKEM. 

V roce 2019 se z prostředků od společnosti Shell pořídil například unikátní přístroj na transport bijícího srdce, který už nyní zachránil několik životů. Více se můžete dočíst zde: www.kapkanadeje.cz/blog/transport-srdce

 

Hlavní partneři

Partneři, kteří finančně podporují Kapku naděje částkou vyšší než 250 000 Kč ročně.

AMAZON
AMAZON
Partnerem od roku 2019

Amazon.com je internetový obchod patřící mezi nejstarší a největší obchody svého druhu. Amazon organizuje projekt Amazon Goes Gold neboli „Amazon zlátne“, který celosvětově podporuje onkologicky nemocné dětské pacienty. Od roku 2019 se mezi podpořené charitativní organizace řadí i Nadační fond Kapka naděje.

V roce 2022 podpořil Amazon v rámci této dobročinné akce částkou 500 000 Kč, dalších 112 962 Kč se podařilo získat přímo od zaměstnanců společnosti, kteří ve znamení podpory malých pacientů přišli do zaměstnání v pyžamu.

Hračkářství Bambule
Hračkářství Bambule
Partnerem od roku 2019

Síť prodejen hračkářství Bambule nabízí široký výběr hraček i dětských potřeb. Nakoupit můžete i z pohodlí vašeho domova na www.bambule.cz. Mezi partnery Kapky naděje se Bambule zařadila poprvé v roce 2019. Zatím poslední kampaň proběhla v roce 2022, kdy zákazníci přispívali nákupem charitativních samolepek s Méďou naděje a interaktivních Mazlivých medvídků, což přineslo Kapce naděje 1 039 218 Kč.

V součtu s podporou v předchozích letech tak výše daru Bambule dosahuje několikamilionové sumy.

Reckitt Benckiser, spol. s r.o.
Reckitt Benckiser, spol. s r.o.
Partnerem od roku 2022

„Chráníme to, co milujeme.“ Motto značky Dettol zcela koresponduje s posláním Nadačního fondu Kapka naděje. V roce 2022 se Dettol stal významným partnerem Kapky a díky projektu O Kapku lepší Dettol mohli zákazníci po celé České republice i na Slovensku nákupem produktů Dettol* pomáhat nemocným dětem. Podpora přesáhla výši 360 tisíc korun.

Cara Plasma
Cara Plasma
PARTNEREM OD ROKU 2020
Společnost Cara Plasma s.r.o. byla založena v dubnu 2013 jako rodinná česká firma, která vybudovala nejmodernější plazma centrum zaměřené na odběr krevní plazmy. Stala se součástí německého holdingu a nyní patří mezi TOP 10 v Evropě. Cílem Cara Plasmy je vybudovat více kvalitních odběrových míst, prohloubit povědomí o dárcovství a informovat veřejnost o možnosti pomáhat a zapojovat se nejen dárcovstvím krevní plazmy. Ve filosofii společnosti hraje hlavní roli kvalita a rodinné zázemí. Z toho důvodu klade Cara Plasma vysoký důraz na pohodlí svých dárců v průběhu celého procesu odběru krevní plazmy, pod dohledem kvalifikovaného personálu. Od roku 2020 Cara Plasma přispívá Nadačnímu fondu Kapka naděje.

Podpora za rok 2020 - 2023 dosáhla výše 936 115 Kč.

AUTO IN
AUTO IN
Partnerem od roku 2018

Společnosti AUTO IN s.r.o. se stala významným partnerem Nadačního fondu Kapka naděje v druhé polovině roku 2018. Bezúplatné zapůjčení vozů Škoda Kodiaq a Ford Puma výrazně přispívá k mobilitě zaměstnanců Kapky naděje, kteří pravidelně navštěvují spolupracující nemocniční zařízení, jichž je v tuto chvíli více než 50 po celé republice.

Jaroslav Beran Family Foundation
Jaroslav Beran Family Foundation
partnerem od roku 2013

Rodinná nadace Jaroslav Beran Family Foundation podporuje Nadační fond Kapky naděje již dlouhodobě. Mimo to se zabývá ještě pomocí nadaci Člověk v tísni, pomáhá českému školství, Nadačnímu fondu nezávislé žurnalistiky a řeší mezigenerační převod rodinných aktivit. Prostředky věnované Kapce naděje jsou jdou na výzkum léčby dětských onkologických onemocnění ve Fakultní nemocnici v Motole. Oddělení CLIP – molekulární genetika, pod vedením pana Prof. MUDr. Jana Trky, Ph.D.

Roční pravidelná roční podpora je ve výši 1 000 000 Kč. V roce 2020 věnovala rodinná nadace 1 000 000 Kč na podporu boje s pandemií koronaviru v rámci projektu Vlna naděje.

Bakr.cz
Bakr.cz
partnerem od roku 2014

Velkoobchodní společnost BAKR s.r.o., zaměřená na prodej originálního příslušenství a originálních dílů pro mobilní telefony, podporuje Kapku naděje dlouhodobě. V roce 2022 získal nadační fond od této společnosti podporu ve výši 200 000 Kč. Díky této významné finanční podpoře může Kapka naděje dále pomáhat v nemocnicích po celé České republice.

BPA
BPA
partnerem od roku 2020

V únoru 2020 se rozběhl projekt O kapku lepší hokej, jehož cílem je pomáhat dětem s poruchami krvetvorby. Do jeho podpory se zapojily kluby Tipsport extraligy, Chance ligy i národní tým a v neposlední řadě fanoušci. Prostředky se daří sbírat jednak díky sbírkám samotných klubů, prodejem stužek na stadionech, zasíláním DMS či přímých příspěvků na účet Kapky naděje a významně také přispívají dražby unikátních hokejových předmětů. V roce 2023 dosáhl dar 1 002 984 Kč.

POLYMED
POLYMED
Partnerem od roku 2020

Přední dodavatel lékařského vybavení začal spolupracovat s Nadačním fondem v roce 2020. V prvním roce spolupráce podpořila tato společnost aktivity Kapky naděje částkou 350 000 Kč. V roce 2022 daroval Polymed Kapce naděje více než 400 tisíc.

NOVATO
NOVATO
Partnerem od roku 2021

Společnost Novato je tady více než 25 let. Mimo jiné se zabývá ochranou zdraví, bezpečností a podporou komfortu při práci. Novato pravidelně věnuje část svého zisku na podporu neziskových organizací a projektů, z nichž by se bez této pomoci mnohé nemohly uskutečnit. Od roku 2021, kdy se tato společnost stala O Kapku lepší věnovala Kapce naděje více než 420 000 Kč!

OKL repre
OKL repre
Partnerem od roku 2019

Česká fotbalová reprezentace zahájila spolupráci s Nadačním fondem Kapka naděje v roce 2019, kdy společně rozjely projekt „O Kapku lepší #ceskarepre“. Ten pomáhá dětským onkologickým pacientům a jsou do něho zapojeni jak fotbaloví hráči, tak skvělí fanoušci. Za několik let spolupráce přispěla Fotbalová asociace ČR finanční podporou – například věnováním části příjmů ze vstupného na domácích zápasech nebo vydražením unikátních fotbalových artefaktů.

Česká mincovna, a.s.
Česká mincovna, a.s.
Partnerem od roku 2022

České mincovnictví má více než tisíciletou tradici – naše země totiž neoplývala jenom medem a mlékem, ale také hojností stříbra. To dávným mincmistrům poskytovalo prostor pro umělecké vyjádření, které obdivujeme dodnes. Česká mincovna z Jablonce nad Nisou se k jejich odkazu hrdě hlásí, a to již více než čtvrt století. Od roku 2022 je partnerem Nadačního fondu Kapka naděje a díky dražbě unikátních mincí Karla Gotta daroval více než 260 tisíc.

YAM YAM DELICATES S.R.O.
YAM YAM DELICATES S.R.O.
Partnerem od roku 2020

Exotikou okořeněný příběh začali tito mistři chutí psát už v roce 2012. Brzy poté otevřeli první restauraci a provoněli tak blízké okolí pražského Vyšehradu. Ať už Yam Yam ochutnáte kdekoli, vždy se můžete spolehnout na prvotřídní kvalitu a nezměněnou chuť pokrmů. Spolupráce společnosti YAM YAM s Nadačním fondem Kapka naděje trvá od roku 2020 a nezastavila ji ani doba covidová, ve které jsme společně zavezli stovky obědů zdravotnickému personálu. Do roku 2022 darovali Kapce podporu ve výši 203 300 Kč.

Partneři

Partneři, kteří finančně podporují Kapku naděje částkou vyšší než 15.000 Kč.

CLIOdirect
CLIOdirect
ASA střechy s.r.o.
ASA střechy s.r.o.
Duynie Feed
Duynie Feed
maxmax
maxmax
POTEX s.r.o.
POTEX s.r.o.
Město Říčany
Město Říčany
Elfium s.r.o.
Elfium s.r.o.
Mertlík.eu
Mertlík.eu
Moduliving.cz
Moduliving.cz
Beznoska s.r.o.
Beznoska s.r.o.
Assist
Assist
KLIMA GROUP
KLIMA GROUP
Magistrát města Zlína
Magistrát města Zlína
DOBRÝ FORTEL
DOBRÝ FORTEL
TexBase
TexBase
Fórum Dárců
Fórum Dárců
ARTEFIN CONSULTING
ARTEFIN CONSULTING

Mediální partneři

Aby o nás bylo pořádně slyšet!

JCDecaux
TV Prima
Rádio Impuls
Story

Kdo nás podpořil v roce 2023


Leden - individuální dárci - PDF ke stažení.
Únor - individuální dárci - PDF ke stažení.
Březen - individuální dárci - PDF ke stažení.
Duben - individuální dárci - PDF ke stažení.
Květen - individuální dárci - PDF ke stažení.
Červen - individuální dárci - PDF ke stažení.
Červenec - individuální dárci - PDF ke stažení.
Srpen - individuální dárci - PDF ke stažení.
Září - individuální dárci - PDF ke stažení.
Říjen - individuální dárci - PDF ke stažení.
Listopad - individuální dárci - PDF ke stažení.
Prosinec - individuální dárci - PDF ke stažení.

Všem dárcům děkujeme. Vážíme si jejich pomoci!